Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

PO ROZSTANIU NIE MAM NIC… ROZWÓD A FINANSE

Dom z ogródkiem, samochód i rodzina jak z obrazka – kiedy z zewnątrz patrzymy na niektóre związki wydaje nam się, że inni mają życie jak w bajce. Niestety bardzo często to tylko fasada, za którą kryje się przemoc psychiczna, ekonomiczna, zdrady i poniżanie. Praca prywatnego detektywa niekiedy pokazuje, że konfrontacja pozorów i realnego życia jest bardzo brutalna.

Wydawałoby się, że model rodziny, w którym to jedynie mężczyzna jest aktywny zawodowo i to on troszczy się o utrzymanie domu odchodzi do lamusa. – Kobiety często muszą, ale i coraz częściej chcą być samodzielne, pracować, utrzymywać się same i dokładać do wspólnego budżetu. Podkreślają, że chcą być niezależne i mieć swoje życie poza życiem domowym i rodzinnym – mówi Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Wciąż jest wiele rodzin, w których podział ról jest bardzo tradycyjny – mężczyzna zarabia, kobieta dba o dom i dzieci. – Nie nam oceniać, który z modeli jest lepszy lub gorszy. Wszystko jest w porządku dopóki określony podział obowiązków jest wspólnie ustalony, a małżonkowie pomimo odmiennych ról traktują się wzajemnie na równi – podkreślają detektywi.

Niestety nie w każdym domu i nie w każdej rodzinie relacje pomiędzy małżonkami układają się tak, jak było to ustalone lub tak, jak by życzyły sobie tego obie strony. Detektywi często spotykają się z sytuacjami kobiet, które zdecydowały się żyć przy mężu, zrezygnować z pracy zawodowej i zająć się domem i rodziną. Niejednokrotnie rzuciły studia czy dobrze zapowiadającą się karierę, żeby przenieść się z mężem do innego miasta czy nawet kraju. – Przez lata wiodły bezpieczne i wygodne życie skupiające się na obowiązkach domowych. Do czasu. Do czasu, gdy mąż poznał inną kobietę lub gdy miłość w małżeństwie wygasła. Wówczas stoją one w bardzo trudnej sytuacji, gdyż niemal z dnia na dzień tracą poczucie bezpieczeństwa finansowego czy nawet dach nad głową – wyjaśnia Rafał Marciniak, detektyw Warszawa.

Czytaj także: sprawy rozwodowe – poradnik

Kobiety, bo to w zdecydowanej większości przypadków, one są nieaktywne zawodowo nagle stają w obliczu rozpoczęcia nowego życia, znalezienia nowej pracy po kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu latach przerwy. – Znamy przypadki, w których kobiety w wieku około pięćdziesięciu lat szukały pierwszej w życiu pracy, bo utrzymujący je mąż odchodził zabierając cały majątek i ograniczając dostęp do konta. Są załamane, bo były zależne od swoich mężów, nie pracowały, nie miały swoich kont bankowych czy kart kredytowych. Zawsze na wszystko dawał mąż, a one – zgodnie z tym co ustalili na początku – zajmowały się domem, dbały o dzieci. Dzieci dorosły, miłość w małżeństwie wygasła, mąż chce rozwodu, a one boją się, że zostaną z niczym – mówią prywatni detektywi.

Obowiązek alimentacyjny pomiędzy byłymi małżonkami istnieje zarówno w przypadku rozwodu bez orzekania o winie, jak i rozwodu z winy jednej ze stron. Gdy małżonkowie rozwodzą się bez orzekania o winie czas na jaki sąd może określić obowiązek alimentacyjny to 5 lat z możliwością jednokrotnego przedłużenia o kolejne 5 lat. – Nieco inaczej sytuacja wygląda, gdy orzeczenie sądu jasno wskazuje winę jednego z małżonków – wówczas małżonek niewinny ma prawo do dożywotnich alimentów. Warunek jest jeden – udowodnienie winy, zdobycie takich dowodów, które przekonają sąd, że to jedna ze stron przyczyniła się do rozpadu związku poprzez przemoc, zdrady czy nałogi – wyjaśnia detektyw Artur Hasior – biuro detektywistyczne Katowice. – I tu znowu wracamy do braku własnych środków finansowych – detektyw, dobry adwokat czy nawet porządne urządzenia szpiegowskie kosztują – dodaje detektyw Hasior, a wiele kobiet, które szukają pomocy nie ma żadnych własnych środków, zostały odcięte od kont lub są skrupulatnie rozliczane z każdego wydatku.

Czytaj także: rozwód z orzekaniem o winie

Warto poruszyć jeszcze jedną kwestię – przemocy ekonomicznej i psychicznej, bo one występują ze sobą nierozerwalnie. Bardzo często wiele żon wie o drugim życiu swoich mężów, wiedzą, że mają kochanki, że są zdradzane, są poniżane w zaciszu domowym, ale godzą się na to. Uzależnione od swoich mężów finansowo są poniżane i niszczone psychicznie słowami o nieporadności życiowej i serii porażek, która czyha na nie gdy odejdą czy nawet groźbami co je czeka, gdy wyzwolą się z toksycznego małżeństwa. – Godzą się na to lub nie mają sił na to, aby odejść więc znoszą zdrady, pijaństwo, przemoc psychiczną czy bicie ponieważ są całkowicie zależne od swoich oprawców. Przez lata słyszą, że wylądują na bruku, że będą bezdomne lub sobie nie poradzą w życiu, aż w końcu zaczynają w to wierzyć i ze strachu tkwią w toksycznych związkach.

– Nie chcemy tu oceniać nikogo ani tym bardziej być stronniczymi. To, że dzisiaj mówimy o tym, że to zazwyczaj kobiety stają w trudniejszych sytuacjach życiowych po rozwodzie i że one są częściej nieaktywne zawodowo stając się ofiarami przemocy psychicznej to fakty, statystyki i twarde badania – twierdzą prywatni detektywi.

To jak małżonkowie decydują się ułożyć swoje relacje i role w rodzinie jest zawsze ich decyzją, samodzielną i nie powinno się jej komentować ani oceniać. Każdy podział obowiązków i model rodziny jest dobry dopóki obie strony przestrzegają przyjętych na siebie zadań. Problem zaczyna się wtedy, kiedy jedna ze stron bez ostrzeżenia i bez próby porozumienia zrywa tą niepisaną umowę pozostawiając współmałżonka „na pastwę losu” i wywracając jego życie do góry nogami, bez prawa głosu, stawiając go przed faktami dokonanymi. 

Dowody do rozwodu? Skontaktuj się z detektywem.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Nie ma Pegasusa, jest Jaskółka… jak podsłuchują służby?
Nie tylko bicie… rodzaje przemocy domowej
Niezawinione przyczyny rozwodu – co to znaczy?
Nowe prawo rodzinne. Zyskają dzieci i rodzice
Odebranie władzy rodzicielskiej – kiedy i dlaczego
Odzysk danych, czyli nie wszystko jeszcze stracone
Odzyskiwanie danych z telefonu – jakie informacje można zdobyć?
Ograniczenie władzy rodzicielskiej – jak zdobyć dowody do sądu
Opieka nad dzieckiem – dyskryminacja ojców?
Opieka naprzemienna nad dzieckiem – kiedy i na jakich warunkach?
Oszuści udają kupców w internecie. Jak nie dać się nabrać?
Oszustwa ‚na bitcoina’ – jak nie dać się nabrać
Po co mi detektyw?
Podsłuch wciąż wszechobecny. W polityce i biznesie
Po rozstaniu nie mam nic… rozwód a finanse
Porwanie rodzicielskie, uprowadzenie rodzicielskie – jak sobie radzić

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej