Drony służące do obserwacji

Drony

Obserwacja to główna metoda pracy detektywa pozwalająca na zebranie wielu informacji dotyczących zarówno osób fizycznych, jak i spraw biznesowych. Jednak w wielu okolicznościach, ze względu na konieczność zachowania dyskrecji oraz poufności prowadzonych działań, bezpośrednie czynności detektywa mogą stać się niemożliwe. Na przeciw tym okolicznościom wychodzą najnowsze techniki operacyjne, a dokładnie możliwość prowadzenia obserwacji i przygotowania dokumentacji zdjęciowej przy pomocy dronów.

Obserwacja dronem to najlepsze rozwiązanie w celu udokumentowania wydarzeń lub obiektów mieszczących się w trudno dostępnych miejscach lub w miejscach, w których prowadzenie obserwacji może narazić detektywa na dekonspirację prowadzonych działań. Dzięki wykorzystaniu dronów możemy podejmować obserwację miejsc, obiektów oraz wydarzeń, które dotąd były wręcz niemożliwe.

Drony, które wykorzystujemy w swojej obserwacji dostosowane są do wymogów i specyfiki pracy detektywa. Umożliwiają wykonanie materiału zdjęciowego oraz wideo najwyższej jakości.

Przykładowe zastosowania obserwacji dronami:

  • obserwacja obiektów poruszających się po trudnym terenie (góry, lasy);
  • wizja lokalna w obiektach trudno dostępnych lub pilnie strzeżonych;
  • obserwacja nielegalnych miejsc składowania odpadów oraz przygotowanie dokumentacji;
  • poszukiwanie osób;
  • wsparcie klasycznych metod obserwacji w celu wykonania pełnego materiału dowodowego.