Moda na rozwód?

2646617c-bc92-40b3-b56e-36c4ec712e77Niemal 193. tysiące małżeństw zawartych w 2017 roku oraz ponad 65. tysięcy rozwodów. Tendencja wzrostowa ilości rozpadających się małżeństw trwa i nic nie wskazuje na to, aby miała się zatrzymać. Jak wskazuje doświadczenie detektywów – coraz częściej decyzję o rozwodzie podejmują kobiety.

Statystyki wskazują, że to mężczyźni od wielu lat górują w zdradach i pozamałżeńskich związkach. Mimo to, kobiety często nie decydowały się na rozwód. – Było niepisane społeczne przyzwolenie na męskie zdrady. Faceci byli usprawiedliwiani, na siłę szukano wymówek: a to wyjazd służbowy, alkohol, „tylko seks”… żony cierpiały, ale przymykały na to oko. Bały się o swoją przyszłość, nie chciały aby dzieci wychowywały się w niepełnych rodzinach – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z agencji detektywistycznej Detektyw24 z Warszawy.

Czytaj także: koszt wynajęcia detektywa

Teraz sytuacja się zmienia. Kobiety są coraz bardziej pewne siebie, wykształcone, robią karierę i zarabiają. – Nie boją się odejść od męża, który ich nie szanuje i zdradza na prawo i lewo. W dodatku śmiało sięgają po swoje i egzekwują należne im prawa: wnioskują o rozwód z orzeczeniem o winie, walczą o alimenty dla siebie i dzieci – wyjaśnia Józef z biura detektywistycznego w Warszawie.

Uczeni od lat prowadzą badania, sprawdzają która płeć chętniej i łatwiej decyduje się na „skok w bok”. Mężczyźni są pionierami w tych badaniach, jednak kobiety depczą im po piętach. Jak wskazują statystyki zdradza połowa mężczyzn i co trzecia kobieta. – Kobiety są nie tylko bardziej śmiałe w walce o swoje prawa, kiedy nie układa się im w małżeństwie, ale także coraz częściej same wdają się w romanse – przyznają detektywi z Warszawy. 

Trudno powiedzieć, czy kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu było mniej zdrad czy nikt o tym nie mówił aż tyle. Czy mamy do czynienia ze swoistą „modą na rozwód”? – Nie wiemy, ale najważniejsze, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie chcą być oszukiwani i coraz chętniej korzystają z pomocy biura detektywistycznego, aby poznać prawdę o swoim partnerze i świadomie decydować o przyszłości związku – słyszymy opinie pracowników z warszawskiego biura detektywistycznego Detektyw24.

Czytaj także: dowody do rozwodu – kontakt

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…