Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

KORONAWIRUS I KWARANTANNA – WSPARCIE DETEKTYWA

Od kilku tygodni nasze życie dominuje temat epidemii koronawirusa. Choroba dotyka coraz więcej osób. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w najbliższych dniach poddanych kwarantannie będzie nawet 100 tysięcy Polaków. Służby, w tym policja i straż miejska, na bieżąco kontrolują przestrzeganie kwarantanny. Nie wszystkich jednak można kontrolować stale, a w wielu przypadkach jest to niezbędne.W takich sytuacjach pomoże prywatny detektyw.

Media każdego dnia donoszą o osobach poddanych kwarantannie, które złamały zalecenie niewychodzenia z domu i niespotykania się z innymi ludźmi. Wyjścia na zakupy, na wizytę lekarską czy do pobliskiego sklepu po zakup alkoholu to powody złamania kwarantanny, o których na bieżąco informują media. Mowa też o przypadkach lekarzy, którzy łamiąc kwarantannę sami przyjmowali pacjentów narażając ich na zarażenie wirusem i zwiększenie ilości osób objętych przymusową izolacją i rozszerza grono osób narażonych na zakażenie wirusem COVID-19.

O tym jak ważne jest przestrzeganie zasad kwarantanny mówią politycy, lekarze, epidemiolodzy i naukowcy. I choć Polacy, według informacji rządu, zasady przymusowej ilozacji zachowuje niemal 99% objętych kwarantanną to zagrożenie wciąż stanowi ten niesubordynowany 1%. Zagrożenie, jakie te osoby niosą jest tak duże, że rząd wprowadzając stan epidemii podniósł karę za nieprzestrzeganie kwarantanny z 5 do aż 30 tysięcy złotych. 

Czytaj także: porady detektywa i prawnika na czas epidemii koronawirusa

Służby państwowe, w tym zwłaszcza policja i straż miejska, patrolują ulice oraz sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach, które zostały zgłoszone jako punkty odbywania przymusowej izolacji. Powstała także specjalna aplikacja na smartfony dedykowana osobom poddanym kwarantannie. Dzięki niej kontrola osób na kwarantannie ma być prostsza i szybsza. Aplikacja wysyła powiadomienie o konieczności zrobienia sobie zdjęcia i odesłania za pośrednictwem programu. Osoba poddana kwarantannie ma 20 minut na zrobienie sobie sejfie i, tym samym, udowodnienie, że przebywa we wskazanym miejscu.

Mimo to od kilku dni detektywi otrzymują zlecenia polegające na sprawdzeniu, czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają jej w prawidłowy sposób. – Z rozmów z klientami przekazującymi takie zlecenia wyciągamy wnioski, że wynajęcie detektywa wynika po prostu ze strachu. Wirus, z którym się zmagamy jest nowy, nieznany. Nie wiemy jak długo potrwa stan tej społecznej kwarantanny, jakie skutki zdrowotne, społeczne i gospodarcze będzie miała pandemia i spowodowany przez nią kryzys ekonomiczny. Tyle niewiadomych wywołuje ogromny strach – tłumaczą detektywi.

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa

W sytuacji, w której istnieje ryzyko, że osoba poddana kwarantannie może jej nie przestrzegać, detektywi mogą prowadzić obserwację w celu sprawdzenia, czy przymusowa izolacja przebiega zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i medycznych, a w razie ich złamania udokumentować to i powiadomić odpowiednie oragny.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Nastolatki, rodzina, prawo rodzinne. Blog detektywistyczny
Kiedy rozwód nie jest możliwy? Przeszkody rozwodowe
Kiedy zaczyna się zdrada?
Kiedy żona płaci alimenty byłemu mężowi…
Kobieta detektyw to dobry detektyw
Kobiety zdradzają coraz częściej. Czy przegonią mężczyzn w ilości zdrad?
Kontrola pracownika na zwolnieniu lekarskim
Koronawirus i kwarantanna – wsparcie detektywa
Kurs detektywistyczny. Blog detektywistyczny
Lewe zwolnienia lekarskie – spryt czy zwykłe oszustwo?
Fałszywe zwolnienia lekarskie. Blog detektywistyczny
Małżeństwo przez granicę – jak i gdzie przeprowadzić rozwód?
Mediacje w sprawie rozwodowej – czy warto?
Moda na rozwód?
Monitoring telefonu – prostszy niż myślisz
Możliwości zarobkowe a alimenty

Ostatnie wpisy

Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej