Koronawirus i kwarantanna - wsparcie detektywa

90Od kilku tygodni nasze życie dominuje temat epidemii koronawirusa. Choroba dotyka coraz więcej osób. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w najbliższych dniach poddanych kwarantannie będzie nawet 100 tysięcy Polaków. Służby, w tym policja i straż miejska, na bieżąco kontrolują przestrzeganie kwarantanny. Nie wszystkich jednak można kontrolować stale, a w wielu przypadkach jest to niezbędne.W takich sytuacjach pomoże prywatny detektyw.

Media każdego dnia donoszą o osobach poddanych kwarantannie, które złamały zalecenie niewychodzenia z domu i niespotykania się z innymi ludźmi. Wyjścia na zakupy, na wizytę lekarską czy do pobliskiego sklepu po zakup alkoholu to powody złamania kwarantanny, o których na bieżąco informują media. Mowa też o przypadkach lekarzy, którzy łamiąc kwarantannę sami przyjmowali pacjentów narażając ich na zarażenie wirusem i zwiększenie ilości osób objętych przymusową izolacją i rozszerza grono osób narażonych na zakażenie wirusem COVID-19.

O tym jak ważne jest przestrzeganie zasad kwarantanny mówią politycy, lekarze, epidemiolodzy i naukowcy. I choć Polacy, według informacji rządu, zasady przymusowej ilozacji zachowuje niemal 99% objętych kwarantanną to zagrożenie wciąż stanowi ten niesubordynowany 1%. Zagrożenie, jakie te osoby niosą jest tak duże, że rząd wprowadzając stan epidemii podniósł karę za nieprzestrzeganie kwarantanny z 5 do aż 30 tysięcy złotych. 

Czytaj także: porady detektywa i prawnika na czas epidemii koronawirusa

Służby państwowe, w tym zwłaszcza policja i straż miejska, patrolują ulice oraz sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach, które zostały zgłoszone jako punkty odbywania przymusowej izolacji. Powstała także specjalna aplikacja na smartfony dedykowana osobom poddanym kwarantannie. Dzięki niej kontrola osób na kwarantannie ma być prostsza i szybsza. Aplikacja wysyła powiadomienie o konieczności zrobienia sobie zdjęcia i odesłania za pośrednictwem programu. Osoba poddana kwarantannie ma 20 minut na zrobienie sobie sejfie i, tym samym, udowodnienie, że przebywa we wskazanym miejscu.

Mimo to od kilku dni detektywi otrzymują zlecenia polegające na sprawdzeniu, czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają jej w prawidłowy sposób. – Z rozmów z klientami przekazującymi takie zlecenia wyciągamy wnioski, że wynajęcie detektywa wynika po prostu ze strachu. Wirus, z którym się zmagamy jest nowy, nieznany. Nie wiemy jak długo potrwa stan tej społecznej kwarantanny, jakie skutki zdrowotne, społeczne i gospodarcze będzie miała pandemia i spowodowany przez nią kryzys ekonomiczny. Tyle niewiadomych wywołuje ogromny strach – tłumaczą detektywi.

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa

W sytuacji, w której istnieje ryzyko, że osoba poddana kwarantannie może jej nie przestrzegać, detektywi mogą prowadzić obserwację w celu sprawdzenia, czy przymusowa izolacja przebiega zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i medycznych, a w razie ich złamania udokumentować to i powiadomić odpowiednie oragny.

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…