Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

KOBIETA DETEKTYW TO DOBRY DETEKTYW

Detektyw stereotypowo kojarzy się z panem w średnim wieku i zawodową przeszłością w służbach państwowych. Statystycznie, wśród posiadaczy licencji zdecydowanie więcej jest mężczyzn. Jednak od kilku lat systematycznie rośnie liczba kobiet, które decydują się na karierę w branży detektywistycznej. Dlatego regularnie pojawia się pytanie: kto jest lepszym detektywem – kobieta czy mężczyzna?

Detektyw powinien wykonywać swoją pracę, w taki sposób, aby nie zwracać na siebie uwagi. – Kobiet w branży jest mniej, a zawód wciąż kojarzony jest męsko, dlatego kobietom trochę łatwiej jest wtopić się w tłum i nie zwrócić na siebie na uwagi, a już na pewno nie w kontekście obserwowania konkretnej osoby – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina. Kobieta wykonująca pracę detektywa, nawet jeżeli zwróci na siebie uwagę osoby obserwowanej to bardzo mało prawdopodobne jest, aby przyszło jej do głowy, że właśnie jest obiektem działań detektywa.

Między innymi właśnie dlatego kobiety detektywi doskonale sprawdzają się we wszystkich zleceniach, które polegają na bezpośrednim kontakcie z osobą, wobec której prowadzone są czynności. – Nasze koleżanki świetnie realizują sprawy, w których wymagana jest wizyta w konkretnej firmie, rozmowa handlowa, zakupy czy rozmowa kwalifikacyjna. Mało kto spodziewa się, że sympatyczna dziewczyna, która przyszła skorzystać z usługi mechanika samochodowego naprawdę realizuje usługę weryfikacji, czy mechanik nie łamie zakazu konkurencji lub nie oszukuje swojego pracodawcy – wyjaśnia Piotr Działak, detektyw z Rzeszowa.

Czytaj także: jak rozpoznać zdradę u kobiety? Poradnik detektywa

Wielu klientów biura detektywistycznego życzy sobie pracować jedynie z kobietami. W dużej mierze są to panie, które po trudnych przejściach ze swoimi partnerami poszukuje wsparcia i empatii. – Są tak skrzywdzone, że nie mają w sobie tyle siły, aby zaufać jakiemuś mężczyźnie, nawet jeśli to detektyw czy adwokat – wyjaśniają detektywi.

Współpraca z detektywem w zakresie spraw damsko-męskich wymaga pełnej szczerości i otwartości, zwierzenia się z najbardziej intymnych aspektów. Klientkom wydaje się, że tylko druga kobieta będzie w stanie zrozumieć ich krzywdę i ból, z jakim się mierzą. – I chociaż nasi detektywi cechują się wysokim poziomem empatii, a przede wszystkim profesjonalizmu, to niektóre klientki chcą rozmawiać tylko z kobietą detektywem. 

Niestety wielu osobom kobieta detektyw kojarzy się co najwyżej ze zleceniami testerki wierności. Nasza agencja detektywistyczna nie przyjmuje spraw polegających na testowaniu wierności, są to zlecenia nieetyczne i niezgodne z ustawą o usługach detektywistycznych. – Zgodnie z przepisami detektyw ustala stan rzeczywisty, a nie prowokuje jakieś zachowania. Sprowadzanie kobiety detektywa do roli uwodzicielki jest dla nich niesprawiedliwe, a wiele osób tak postrzegających panie detektyw zdziwiłoby się jak doskonale radzą sobie w sprawach gospodarczych czy kryminalnych – przekonuje Tomasz Stryszowski, detektyw Warszawa.

Czytaj także: sprawy rozwodowe – cennik

Do tego dochodzą wszystkie cechy, które przypisuje się kobietom, a jakie powinien mieć dobry detektyw. – Mowa o intuicji, skrupulatności i dokładności. Bez tego nie sposób rozwiązywać sprawy detektywistyczne. Przejawia się to także później w końcowym etapie, czyli przygotowaniu sprawozdania. Kobiety pisząc sprawozdanie opisują nawet najdrobniejsze szczegóły, które na pierwszy rzut oka mogą nie mieć znaczenia, ale w ostatecznej analizie sprawy – nawet szczegóły mogą mieć kolosalne znaczenie – przekonuje Katarzyna Bracław, detektyw.

I ostatnie pytanie: jak określać kobietę wykonującą zawód detektywa? Czy detektywka to dobre określenie? – Język się zmienia, nazwy wielu zawodów są coraz częściej określane za pomocą feminatywów w sytuacji, gdy wykonywane są przez kobiety. Detektywka wciąż brzmi obco i mało naturalnie. Osobiście określam się mianem kobiety detektyw, jednak nie mam nic przeciwko, jeśli ktoś powie o mnie „detektywka” – precyzuje Katarzyna Bracław z naszej agencji detektywistycznej.

Potrzebujesz pomocy detektywa? Zadzwoń do kobiety detektywa.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Nastolatki, rodzina, prawo rodzinne. Blog detektywistyczny
Kiedy rozwód nie jest możliwy? Przeszkody rozwodowe
Kiedy zaczyna się zdrada?
Kiedy żona płaci alimenty byłemu mężowi…
Kobieta detektyw to dobry detektyw
Kobiety zdradzają coraz częściej. Czy przegonią mężczyzn w ilości zdrad?
Kontrola pracownika na zwolnieniu lekarskim
Koronawirus i kwarantanna – wsparcie detektywa
Kurs detektywistyczny. Blog detektywistyczny
Lewe zwolnienia lekarskie – spryt czy zwykłe oszustwo?
Fałszywe zwolnienia lekarskie. Blog detektywistyczny
Małżeństwo przez granicę – jak i gdzie przeprowadzić rozwód?
Mediacje w sprawie rozwodowej – czy warto?
Moda na rozwód?
Monitoring telefonu – prostszy niż myślisz
Możliwości zarobkowe a alimenty

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej