Kiedy zaczyna się zdrada?

aparatSłyszysz „zdrada”, myślisz „łóżko”. To najprostsze skojarzenie, jakie nasuwa nam się kiedy mówimy i słyszymy o zdradzie, jakiej ktoś się dopuścił. Jednak, czy tylko zdrada fizyczna jest trudna do wybaczenia?

O tym, kiedy w związku przekroczone są granice zdrady w dużej mierze decydują przyjęte ogólnie normy i zwyczaje społeczne, ale także ustalone między partnerami wzajemne zasady i reguły rządzące w związku. To, co dla jednego jest akceptowalnym zachowaniem mieszczącym się w granicach wolności w związku, dla innych jest już niewybaczalną zdradą. Gdzie zatem leży granica zdrady?

Kasia i Maciek są małżeństwem od 6 lat, mają dwoje dzieci. Maciej to zapalony biegacz, uczestniczy wraz z grupą przyjaciół w większości imprez biegowych na Mazowszu. Razem wyjeżdżają, razem trenują, razem omawiają plany i strategie startów. W tej grupie jest także Karolina, od lat partnerka biegowa Maćka. Ich zażyłość przekracza ogólnie przyjętą definicję koleżeństwa. Karolina i Maciek są w kontakcie niemal bez przerwy, trenują kilka razy w tygodniu, na zawodach wyjazdowych często wynajmują jeden pokój. Mimo to nigdy nie przekroczyli granicy kontaktów koleżeńskich. – Może to zabrzmi głupio, ale wiem, że Maciek nigdy nie poszedł do łóżka z Karoliną. Po prostu to wiem. Jestem tego pewna, ale wcale to mnie nie uspokaja. Czuje się zdradzana na każdym kroku. Wszyscy moi przyjaciele pukają się w głowę, że akceptuję taki stopień zażyłości pomiędzy moim mężem, a tą kobietą – przyznaje Kasia. 

Czytaj także: sprawy rozwodowe – cennik

Kobieta zgłosiła się do biura detektywistycznego przed rokiem. Przyznała, że czuje się zdradzana przez swojego męża, chociaż chodzi raczej o zdradę emocjonalną, a nie fizyczną. – Z tym, że mąż sypia z inną kobietą chyba łatwiej byłoby się jej pogodzić niż z faktem, że „ta druga” jest jego najlepszą przyjaciółką, kompanem i towarzyszem, że z nią dzieli pasje i zainteresowania. Wolałaby namacalne dowody w postaci zdjęć czy nagrań pełnych czułości czy nawet twardego wyznania, że już jej nie kocha – przyznaje Katarzyna Bracław, detektyw z agencji detektywistycznej Detektyw24 z Warszawy. 

Detektywi długo obserwowali Maćka i Karolinę. Przez wiele tygodni towarzyszyli im na treningach i zawodach. Ani razu nie przyłapali biegaczy na żadnym czułym geście, pocałunku czy dwuznacznej sytuacji. Maciek nie zdradził żony fizycznie, mimo to Kasia postanowiła się rozwieść.  Relacja jej męża z partnerką biegową była nie do zaakceptowania, a kobieta czuła się zdradzona.

– Przyjęło się powiedzenie, że kobiety łatwiej wybaczają zdradę fizyczną, a boli je zdrada emocjonalna. Są zazdrosne o więzi, jakie łączą ich mężczyzn z innymi kobietami. Mężczyźni podobno zaś łatwiej przymkną oko na relację, jaka łączy partnerkę z innym facetem, ale wszędzie będą szukać zdrady fizycznej i ta będzie dla nich strzałem prosto w serce. W dużej mierze doświadczenie pokazuje nam, że jest w tym wiele prawdy, ale też na własne oczy widzimy jak poszerza się definicja zdrady… – wyjaśnia Daniel Śnieżek z agencji detektywistycznej Detektyw24 Rzeszów.

Czytaj także: jakie dowody do rozwodu

Wielu klientów szukają pomocy detektywów mówiąc, że partner zdradza w sieci. – Mówią, że mąż czy żona ciągle siedzą na portalach społecznościowych lub w aplikacjach randkowych. Nie umawiają się na spotkania „w realu”, ograniczają się do flirtowania i poznawania ciągle nowych osób. Dla wielu osób to już zdrada, inni z kolei uważają, że to normalny zdrowy objaw zainteresowania płcią przeciwną i dopóki nie dochodzi do prawdziwych spotkań i fizycznej zdrady to wszystko jest w porządku – wyjaśniają detektywi z agencji detektywistycznej Detektyw24. 

Zdrada ma tyle postaci, ile osób. Co dla jednego jest już oznaką nielojalności, dla innych to tylko nieszkodliwy flirt. A co dla Ciebie jest objawem zdrady? Masz podejrzenia co wierności swojego partnera/partnerki? Skontaktuj się z nami.

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…