Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

KIEDY ZACZYNA SIĘ ZDRADA?

Słyszysz „zdrada”, myślisz „łóżko”. To najprostsze skojarzenie, jakie nasuwa nam się kiedy mówimy i słyszymy o zdradzie, jakiej ktoś się dopuścił. Jednak, czy tylko zdrada fizyczna jest trudna do wybaczenia?

O tym, kiedy w związku przekroczone są granice zdrady w dużej mierze decydują przyjęte ogólnie normy i zwyczaje społeczne, ale także ustalone między partnerami wzajemne zasady i reguły rządzące w związku. To, co dla jednego jest akceptowalnym zachowaniem mieszczącym się w granicach wolności w związku, dla innych jest już niewybaczalną zdradą. Gdzie zatem leży granica zdrady?

Kasia i Maciek są małżeństwem od 6 lat, mają dwoje dzieci. Maciej to zapalony biegacz, uczestniczy wraz z grupą przyjaciół w większości imprez biegowych na Mazowszu. Razem wyjeżdżają, razem trenują, razem omawiają plany i strategie startów. W tej grupie jest także Karolina, od lat partnerka biegowa Maćka. Ich zażyłość przekracza ogólnie przyjętą definicję koleżeństwa. Karolina i Maciek są w kontakcie niemal bez przerwy, trenują kilka razy w tygodniu, na zawodach wyjazdowych często wynajmują jeden pokój. Mimo to nigdy nie przekroczyli granicy kontaktów koleżeńskich. – Może to zabrzmi głupio, ale wiem, że Maciek nigdy nie poszedł do łóżka z Karoliną. Po prostu to wiem. Jestem tego pewna, ale wcale to mnie nie uspokaja. Czuje się zdradzana na każdym kroku. Wszyscy moi przyjaciele pukają się w głowę, że akceptuję taki stopień zażyłości pomiędzy moim mężem, a tą kobietą – przyznaje Kasia. 

Czytaj także: sprawy rozwodowe – cennik

Kobieta zgłosiła się do biura detektywistycznego przed rokiem. Przyznała, że czuje się zdradzana przez swojego męża, chociaż chodzi raczej o zdradę emocjonalną, a nie fizyczną. – Z tym, że mąż sypia z inną kobietą chyba łatwiej byłoby się jej pogodzić niż z faktem, że „ta druga” jest jego najlepszą przyjaciółką, kompanem i towarzyszem, że z nią dzieli pasje i zainteresowania. Wolałaby namacalne dowody w postaci zdjęć czy nagrań pełnych czułości czy nawet twardego wyznania, że już jej nie kocha – przyznaje Katarzyna Bracław, detektyw z agencji detektywistycznej Detektyw24 z Warszawy. 

Detektywi długo obserwowali Maćka i Karolinę. Przez wiele tygodni towarzyszyli im na treningach i zawodach. Ani razu nie przyłapali biegaczy na żadnym czułym geście, pocałunku czy dwuznacznej sytuacji. Maciek nie zdradził żony fizycznie, mimo to Kasia postanowiła się rozwieść.  Relacja jej męża z partnerką biegową była nie do zaakceptowania, a kobieta czuła się zdradzona.

– Przyjęło się powiedzenie, że kobiety łatwiej wybaczają zdradę fizyczną, a boli je zdrada emocjonalna. Są zazdrosne o więzi, jakie łączą ich mężczyzn z innymi kobietami. Mężczyźni podobno zaś łatwiej przymkną oko na relację, jaka łączy partnerkę z innym facetem, ale wszędzie będą szukać zdrady fizycznej i ta będzie dla nich strzałem prosto w serce. W dużej mierze doświadczenie pokazuje nam, że jest w tym wiele prawdy, ale też na własne oczy widzimy jak poszerza się definicja zdrady… – wyjaśnia Daniel Śnieżek z agencji detektywistycznej Detektyw24 Rzeszów.

Czytaj także: jakie dowody do rozwodu

Wielu klientów szukają pomocy detektywów mówiąc, że partner zdradza w sieci. – Mówią, że mąż czy żona ciągle siedzą na portalach społecznościowych lub w aplikacjach randkowych. Nie umawiają się na spotkania „w realu”, ograniczają się do flirtowania i poznawania ciągle nowych osób. Dla wielu osób to już zdrada, inni z kolei uważają, że to normalny zdrowy objaw zainteresowania płcią przeciwną i dopóki nie dochodzi do prawdziwych spotkań i fizycznej zdrady to wszystko jest w porządku – wyjaśniają detektywi z agencji detektywistycznej Detektyw24. 

Zdrada ma tyle postaci, ile osób. Co dla jednego jest już oznaką nielojalności, dla innych to tylko nieszkodliwy flirt. A co dla Ciebie jest objawem zdrady? Masz podejrzenia co wierności swojego partnera/partnerki? Skontaktuj się z nami.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Nastolatki, rodzina, prawo rodzinne. Blog detektywistyczny
Kiedy rozwód nie jest możliwy? Przeszkody rozwodowe
Kiedy zaczyna się zdrada?
Kiedy żona płaci alimenty byłemu mężowi…
Kobieta detektyw to dobry detektyw
Kobiety zdradzają coraz częściej. Czy przegonią mężczyzn w ilości zdrad?
Kontrola pracownika na zwolnieniu lekarskim
Koronawirus i kwarantanna – wsparcie detektywa
Kurs detektywistyczny. Blog detektywistyczny
Lewe zwolnienia lekarskie – spryt czy zwykłe oszustwo?
Fałszywe zwolnienia lekarskie. Blog detektywistyczny
Małżeństwo przez granicę – jak i gdzie przeprowadzić rozwód?
Mediacje w sprawie rozwodowej – czy warto?
Moda na rozwód?
Monitoring telefonu – prostszy niż myślisz
Możliwości zarobkowe a alimenty

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej