Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA, UZNANIE OJCOSTWA – POMOC DETEKTYWA

Polskie prawo jasno rozstrzyga kwestię ojcostwa – ojcem jest mąż matki. Co jednak w sytuacji, gdy istnieje prawdopodobieństwo lub jest niemal pewne, że małżonkowie nie są rodzicami narodzonego dziecka? Jak potwierdzić lub zaprzeczyć ojcostwu? 

Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym za ojca dziecka uznawany jest mąż matki. Jednak statystyki mówią, że co trzecia kobieta jest niewierna swojemu partnerowi, a inne badania wskazują, że co dziesiąty mężczyzna w Polsce wychowuje nieswoje dziecko. Mimo prawnego uznania ojcostwa niejednokrotnie wielu mężczyznom towarzyszą wątpliwości czy są biologicznymi rodzicami wychowanych dzieci. – O ile przeprowadzenie dyskretnego badania genetycznego jest proste, gdy rodzina mieszka razem to schody niejednokrotnie zaczynają się po rozwodzie – wyjaśnia Katarzyna Bracław detektyw z Lublina.

Kodeks rodzinny jasno precyzuje, że gdy dziecko urodzi się do 300 dni po rozwodzie małżonków za ojca uznawany jest były mąż matki. Problem wielu ojców w takiej sytuacji zaczyna się, gdy mają oni wątpliwości czy są biologicznymi ojcami, skoro np. podczas rozstania i rozwodu na jaw wyszedł romans eksmałżonki. – Wiele razy stykaliśmy się z sytuacjami, w których naszymi klientami byli mężczyźni po niedawnym rozwodzie, którzy świeżo zostali ojcami. Prawnie, ich ojcostwo było oczywiste. Jednak jak wiemy życie to nie kodeks i niejednokrotnie klienci niepewni swojego ojcostwa zlecali nam dyskretne pobranie materiału genetycznego – tłumaczy Józef Polikowski z agencji detektywistycznej Detektyw24.

Prywatny detektyw realizuje czynności polegające na dyskretnym pobraniu materiału genetycznego od dziecka czy od osoby dorosłej. Po pobraniu materiału DNA, detektywi zlecają wykonanie badań porównawczych z materiałem pobranym od ojca. – Jak sama nazwa wskazuje badanie ma na celu porównanie materiałów genetycznych od dwóch osób: od dziecka i od ojca – tłumaczą detektywi.

Jaki materiał jest odpowiedni do pobrania materiału genetycznego? Od małych dzieci najlepszym źródłem materiału DNA jest smoczek, butelka czy patyczek po lizaku, czyli tam gdzie jest ślina dziecka. Wbrew temu, co myśli wiele osób ciężko jest wykorzystać zużytą pieluchę, chociaż czasami udaje się pobrać naskórek ze ściągacza przy pieluszce. Pobranie materiału musi być zawsze przeprowadzone w sposób zgodny z prawem. Inaczej wykorzystanie go przed sądem będzie niemożliwe, a wręcz może doprowadzić do kłopotów. – Zatem nie wchodzą w grę zagrania w stylu wejście do mieszkania czy kradzież smoczka choć i takie czynności sugerowali nam niejednokrotnie klienci – śmieją się detektywi.

Badanie DNA przeprowadzone wskutek dyskretnego pobrania materiału genetycznego przez detektywa nie stanowi ostatecznego dowodu w sądzie. Sąd jednak na podstawie takich prywatnych badań może zlecić przeprowadzenie takiego badania ponownie, tym razem przez laboratorium ze statusem biegłego.

Zaprzeczenie ojcostwa odbywa się przed sądem. Taki wniosek może wnieść mężczyzna niepewny swojego ojcostwa, ale też matka dziecka świadoma, że biologicznym ojcem jest kto inny, a także samo dziecko lub prokurator. 

Na skorzystanie z usług detektywa w zakresie dyskretnego pobrania materiału genetycznego oraz wykonania badania DNA decydują się także mężczyźni, którzy mieli intymny kontakt z matką dziecka w okresie odpowiadającym poczęciu, a nie zostali zgłoszeni jako ojcowie lub nawet nie byli o tym poinformowani. – Partnerka miała męża lub ich kontakt był przelotny i nie wiedzieli nawet, że mogą mieć dziecko. Wówczas badanie DNA wykorzystują w procesie uznania ojcostwa – tłumaczą detektywi.

Uznanie ojcostwa? Zaprzeczenie ojcostwa? Dyskretne pobranie materiału DNA? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Święta, a rozstanie…
Tanie, łatwo dostępne i trudne do wykrycia – podsłuchy coraz bardziej niebezpieczne
To nie moje dziecko, czyli jak zaprzeczyć ojcostwu
Unieważnienie małżeństwa – kiedy jest możliwe
Unikanie listów z sądu sparaliżuje postępowania cywilne?
Utrudnianie kontaktów z dzieckiem – poradnik
Uważaj, co wrzucasz do sieci, czyli jakie dane można zdobyć metodą OSINT
Wakacje – czas wzmożonych ucieczek z domu
Walentynki – idealny czas na zdradę?
Wirtualna miłość – jak nie dać się oszukać?
Współpraca z detektywem – jak się zachować?
Wybaczona zdrada a rozwód z orzeczeniem o winie
Wykrywanie podsłuchów – dlaczego warto skorzystać
Wyłudzanie alimentów coraz powszechniejsze
Wynajęcie detektywa – inwestycja na lata
Wynajęcie detektywa – na co zwrócić uwagę?

Ostatnie wpisy

Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej